Sabitfikir
Künye | Yazarlar | Giriş Yap

			


Madalyonun İçi
Toplam oy: 11

Psikiyatrist Gülseren Budayıcıoğlu, Madolyonun İçi’nde Türkiye'de değişik nedenlerle psikiyatra başvuran her kesimden insanımızın hikâyelerini bularak, başta aşk ve ölüm olmak üzere "insanlık halleri"ni anlatıyor. Hastalar ve hastalıklar karşısında Türkiye şartlarında bir ruh doktorunun duyguları, düşü nceleri, yapabildikleri ve yapamadıklarını ele alıyor.

MADALYONUN İÇI
Gülseren Budayıcıoğlu
REMZI KITAPEVI


Bu kitabı idefix'ten sayın alın

Yorumlar

Yorum Gönder

Kulis

Bir Rüya Gibi Dağılacak Olan Hokkabazlar Dünyasında Yaşıyoruz

ŞahaneBirKitap

Yazının başlığı da methiye cephesini epeyce açığa çıkarıyor ama en sonda ulaşmam gereken yargıyı en başa taşıyarak atayım ilk adımı: Türkçe yazılan ya da Türkçeye çevrilen kalburüstü bütün tarihî romanları okuduğunu varsayan, kendisi de az çok ilgi görmüş hacimli üç örnekle bu alana katkıda bulunan biri olarak, bugüne dek Moğol Kurdu’ndan daha iyisine rastlamadım.

Editörden

Roman türü denilince aklıma hemen Lukacs’ın ünlü sözü geliyor: “Roman, tanrının bırakıp gittiği bir dünyanın destanıdır.” İlk büyük roman diyebileceğimiz Don Kişot da aslında Tanrı’nın olmadığı bir dünyanın romanıydı. Roman 18 ve 19. yüzyıllarda siyasi politik bir etki alanına sahipti. Bana kalsa siyasi politik etki alanından hiç vazgeçmedi roman.