Sabitfikir
Künye | Yazarlar | Giriş Yap

			


Psikopolitika: Neoliberalizm Ve Yeni İktidar Teknikleri
Toplam oy: 5

Güney Koreli yazar ve kültür kuramcısı Byung-Chul Han’ın neoliberalizmin yeni iktidar tekniklerini sorguladığı çalışması Psikopolitika Neoliberalizm ve Yeni İktidar Teknikleri Metis Kitap tarafından yayımlandı. Berlin Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olan filozof, Psikopolitika: Neoliberalizm ve Yeni İktidar Teknikleri'nde yaşadığımız dünyayı yorumluyor: “Özgürlük ve arkadaş kelimeleri Hint-Avrupa dil ailesinde aynı köke sahiptir. Hâlbuki özgür olmak köken olarak dostlar arasında olmak anlamına gelir. Özgürlük esasında bir ilişki kelimesidir. İnsan kendini ancak iyi bir ilişkide, diğer insanlarla mutlu bir birliktelik içinde gerçekten özgür hisseder."

 

PSİKOPOLİTİKA: NEOLİBERALİZM VE YENİ İKTİDAR TEKNİKLERİ
Byung - Chul Han
ÇEV: Haluk Barışcan
METIS YAYINCILIK


Bu kitabı idefix'ten sayın alın

Yorumlar

Yorum Gönder

Kulis

Yunus Emre Tozal: Chicago’nun kütüphaneleri

ŞahaneBirKitap

Prof. Dr. Yaşar Çoruhlu’nun Türk Sanatında Hayvan Sembolizmi Ötüken Neşriyat tarafından yayımlanan 3. baskısıyla okurlarla buluştu. Bu baskıyı öncekilerinden ayıran en önemli fark, bu kez eserin iki cilt halinde ve genişletilmiş şekliyle yayınlanması. Uzun süre alanındaki tek kaynak olan bu kitap tartışmasız biçimde hâlâ alanındaki en önemli eser olma özelliğini koruyor.

 

Editörden

Kadın kahramanlar içinde bazıları var ki, yıllar önce okumuş olmama rağmen halen onların hayatlarını merak ederim. Her okuyuşta farklı bir keşif, yeni bir detay, daha önce hiç fark etmediğim bir ayrıntı dikkatimi çeker ve buna şaşırır dururum. Eskiden okuduğum bir romana dönmek, eski bir arkadaşıma merhaba demeye benzer.