Sabitfikir
Künye | Yazarlar | Giriş Yap

			


Psikopolitika: Neoliberalizm Ve Yeni İktidar Teknikleri
Toplam oy: 16

Güney Koreli yazar ve kültür kuramcısı Byung-Chul Han’ın neoliberalizmin yeni iktidar tekniklerini sorguladığı çalışması Psikopolitika Neoliberalizm ve Yeni İktidar Teknikleri Metis Kitap tarafından yayımlandı. Berlin Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olan filozof, Psikopolitika: Neoliberalizm ve Yeni İktidar Teknikleri'nde yaşadığımız dünyayı yorumluyor: “Özgürlük ve arkadaş kelimeleri Hint-Avrupa dil ailesinde aynı köke sahiptir. Hâlbuki özgür olmak köken olarak dostlar arasında olmak anlamına gelir. Özgürlük esasında bir ilişki kelimesidir. İnsan kendini ancak iyi bir ilişkide, diğer insanlarla mutlu bir birliktelik içinde gerçekten özgür hisseder."

 

PSİKOPOLİTİKA: NEOLİBERALİZM VE YENİ İKTİDAR TEKNİKLERİ
Byung - Chul Han
ÇEV: Haluk Barışcan
METIS YAYINCILIK


Bu kitabı idefix'ten sayın alın

Yorumlar

Yorum Gönder

Kulis

Ekrem Demirli: ''Kuşeyri, ilahi kitaba 'Sevgilinin Mektubu' gibi bakıyordu''

ŞahaneBirKitap

Amerikan psikolojisi ve varoluşçu psikoterapinin önde gelen isimlerinden Rollo May, Yaratma Cesareti adlı o pek ünlü kitabında, modern-kapitalist sarsıntı çağının bizleri bir şeyler yapmaya, üstelik yeni bir şeyler yapmaya çağırdığından bahseder.

Editörden

Deniz denildiğinde aklıma hep Küçük Kara Balık geliyor. Üstelik, Samed Behrengi’nin bu hüzünlü küçük öyküsü, yosunlarla kaplı bir kayadan göllere dökülen, oradan da nehir nehir denize açılan bir öyküdür. Elbette denizden daha fazlasını anlatır. Yine de büyük denizi özleyen küçük bir balık imgesi, insanın dünyadaki yolculuğunu anlatmada bana hep eşsiz bir metafor olarak görünmüştür.