Sabitfikir
Künye | Yazarlar | Giriş Yap

			


Psikopolitika: Neoliberalizm Ve Yeni İktidar Teknikleri
Toplam oy: 14

Güney Koreli yazar ve kültür kuramcısı Byung-Chul Han’ın neoliberalizmin yeni iktidar tekniklerini sorguladığı çalışması Psikopolitika Neoliberalizm ve Yeni İktidar Teknikleri Metis Kitap tarafından yayımlandı. Berlin Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olan filozof, Psikopolitika: Neoliberalizm ve Yeni İktidar Teknikleri'nde yaşadığımız dünyayı yorumluyor: “Özgürlük ve arkadaş kelimeleri Hint-Avrupa dil ailesinde aynı köke sahiptir. Hâlbuki özgür olmak köken olarak dostlar arasında olmak anlamına gelir. Özgürlük esasında bir ilişki kelimesidir. İnsan kendini ancak iyi bir ilişkide, diğer insanlarla mutlu bir birliktelik içinde gerçekten özgür hisseder."

 

PSİKOPOLİTİKA: NEOLİBERALİZM VE YENİ İKTİDAR TEKNİKLERİ
Byung - Chul Han
ÇEV: Haluk Barışcan
METIS YAYINCILIK


Bu kitabı idefix'ten sayın alın

Yorumlar

Yorum Gönder

Kulis

“Jack London’ın Unutulmaz Bir Romanını 40 Yıl Sonra İngilizce Aslından Çeviriyoruz”

Henüz bir yaşını doldurmamış bir yayınevi Kutu Yayınları. Hikâyesini anlatır mısınız?

ŞahaneBirKitap

Birkaç sene önce, yazar arkadaşlarla oturup şu meseleyi tartışmıştık: Yazdıklarımızı hiç kimsenin okumayacağını bilsek, yine de yazar mıydık? “Okur” olmadan yazdıklarımız bir işe yarar mıydı? Hele ki okuruyla konuşan, okuru da kurmacanın içine davet eden, hatta onu hikâyesinin bir kahramanı haline getiren yazarlar ne yapardı okur olmasa?

Editörden

Doksanlı yılların sonu olmalı. Yaşadığım taşra şehrinde sadece bir tane olan müzik mağazasına gidip gelip Pink Floyd’un The Dark Side of the Moon albümünü soruyordum sürekli, geldi mi gelmedi mi diye… Çünkü müziğin bir kaset ya da CD marifetiyle dinlendiği zamanlardı ve sevdiğiniz bir grubun albümünün çıktığını duymanız ayrı dert, o albümün sizin yaşadığınız şehre ulaşması ayrı dertti.