Sabitfikir
Künye | Yazarlar | Giriş Yap
sabitfikir - dergi

			


Serseri VE Kopukların Göğe Yükselişi
Toplam oy: 1

Serseri ve Kopukların Göğe Yükselişi, dünya edebiyatının klasiklerinden biri kabul edilen, yazar Elizabeth Smart’ın şair George Baker’a duyduğu tutkulu aşkın öyküsü olan Merkez İstasyonu’nda Oturup Ağladım kitabından 30 yılı aşkın süre sonra yazılan bir devam romanı; yazarın kendi başına çektiği çilenin, aşkın sonrasının anlatımı… Tıpkı ilk kitap gibi Serseri ve Kopukların Göğe Yükselişi de şiirsel düzyazı türünün benzersiz bir örneği…

SERSERİ VE KOPUKLARIN GÖĞE YÜKSELİŞİ
Elizabeth Smart
ÇEV: Alev Bulut
SÖZCÜKLER


Bu kitabı idefix'ten sayın alın

Yorumlar

Yorum Gönder

Söyleşi

100. sayımızdan itibaren başladığımız Yayınevi Hikâyeleri’nde bu ay İz Yayınları editörü Hamdi Akyol var. Akyol, yayıncılık tarihimizin kilometre taşlarından olan İz Yayınları’nın kuruluşunu, daha çok hangi kitapları bastıklarını ve günümüz yayıncılık ortamının durumunu değerlendirdi.

 

ŞahaneBirKitap

“Tıp gerçek bir kütüphanedir, ama doğru biçimde okunması gerekir” cümlesinden yola çıkan Kütüphanedeki Beden, Charles Dickens’tan Franz Kafka’ya, Virginia Woolf’tan Susan Sontag’a, John Berger’dan Oliver Sacks’e uzanan bir yelpazeyle zenginleşen, tıbbın toplumsal tarihini edebiyat aracılığıyla aydınlatan bir antoloji.

Editörden

 

Günümüz İngiliz romancılarından Ian McEwan’ın Soğuk Savaş döneminin “edebiyat cephesi”ni anlattığı ilginç bir romanı var; Bir Parmak Bal. Ülkemizde de yayınlanan roman bir anlamda birbirine benzemeyen üç ilgi çekici konuyu garip bir kurgu etrafında bir araya getiriyor: Gizli servis, edebiyat ve aşk.