Sabitfikir
Künye | Yazarlar | Giriş Yap

			


Sevgililer Ve Bir Daha Sevemeyecekler İçin Küçük Şiirler Ve Diğerleri
Toplam oy: 7

Horozlu Ayna ve Ölüm, Hilkatin İlk Günleri isimli şiir kitaplarıyla ve "insan yaşardı aslında/bir şey onu çok önceden öldürmemiş olsa" gibi dizeleriyle Türk şiirinin usta isimleri arasında yer alan Cevdet Karal’ın yeni şiirleri Sevgililer ve Bir Daha Sevemeyecekler İçin Küçük Şiirler ve Diğerleri adıyla Everest Yayınları tarafından yayınlandı.

DAHA SEVEMEYECEKLER
İÇİN KÜÇÜK ŞİİRLER VE
DİĞERLERİ
Cevdet Karal
EVEREST YAYINLARI


Bu kitabı idefix'ten sayın alın

Yorumlar

Yorum Gönder

Kulis

“Jack London’ın Unutulmaz Bir Romanını 40 Yıl Sonra İngilizce Aslından Çeviriyoruz”

Henüz bir yaşını doldurmamış bir yayınevi Kutu Yayınları. Hikâyesini anlatır mısınız?

ŞahaneBirKitap

Birkaç sene önce, yazar arkadaşlarla oturup şu meseleyi tartışmıştık: Yazdıklarımızı hiç kimsenin okumayacağını bilsek, yine de yazar mıydık? “Okur” olmadan yazdıklarımız bir işe yarar mıydı? Hele ki okuruyla konuşan, okuru da kurmacanın içine davet eden, hatta onu hikâyesinin bir kahramanı haline getiren yazarlar ne yapardı okur olmasa?

Editörden

Doksanlı yılların sonu olmalı. Yaşadığım taşra şehrinde sadece bir tane olan müzik mağazasına gidip gelip Pink Floyd’un The Dark Side of the Moon albümünü soruyordum sürekli, geldi mi gelmedi mi diye… Çünkü müziğin bir kaset ya da CD marifetiyle dinlendiği zamanlardı ve sevdiğiniz bir grubun albümünün çıktığını duymanız ayrı dert, o albümün sizin yaşadığınız şehre ulaşması ayrı dertti.