Sabitfikir
Künye | Yazarlar | Giriş Yap
sabitfikir - dergi


Yazarlar


Kaan Özkan

İÜ İktisat Fakültesi’ni (1999), ardından da Kocaeli Üniversitesi Felsefe Bölümü Yüksek Lisans Programı’nı bitirdi (2002). Can Yayınları, İş Bankası Kültür Yayınları, Yapı Kredi Yayınları’nda editörlük ve yayın kurulu üyeliği yaptı. Maltepe Üniversitesi Felsefe Bölümü’nde öğretim görevlisi olarak çalıştı (2005-2010). Halen Ankara Üniversitesi Felsefe Bölümü’nde doktora çalışmalarını sürdüren Kaan Özkan aynı zamanda Notos Kitap Yayınevi’nde editörlük ve Felsefe Atölyesi’nin yöneticiliğini yapıyor.  Görünmez Adam (2001) adlı bir de nehir söyleşi kitabı bulunmakta.

Tüm Yazıları

Söyleşi

Sanat eleştirmeni Samed Karagöz, gazete ve dergilerde çağdaş sanat hakkında kaleme aldığı yazılarını Kamçatka (Profil Yayınları) adlı kitabında bir araya topladı. Karagöz, sanat üzerine yazarken, eleştirirken sanata karşı gösterdiği tutkulu bağlılığı ve sevgiyi hiç kaybetmeden, okuru için özel bir yol haritası da çiziyor.

ŞahaneBirKitap

Edebiyat eleştirmeni Adam Kirsch, Küresel Roman - 21. Yüzyılda Dünyayı Yazmak kitabında bir romanı küreselleştiren şey nedir sorusunun yanıtını arıyor.

Editörden

Kitaplarla ilgili internet sitelerini, dergileri karıştırdığınızda karşınıza çıkan en ilgi çekici içerik, “Hangi kitabı okumalıyım?” sorusuna verilen cevaplardır. Bu cevaplar genelde ortalama bir anlayışın yansımasıdır. Kitap okumak seçkin bir eylemdir ve kitap okuyacak kişi de, bu özel eylemi gerçekleştirmek için en “seçkin” kitabı bulmalıdır.