Sabitfikir
Künye | Yazarlar | Giriş Yap


Yazarlar


Berk Efe Altınal

2009 yılında İstanbul Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun oldu. Aynı okulda Sosyal Psikoloji üzerine lisansüstü çalışmasını yürütürken İstanbul Şehir Üniversitesi'nde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. Akademik çalışmaları genellikle baskılanan kimlikler, psikolojinin dilinin gündelik hayata girişi ve iktidar konularına odaklanır. Çeşitli konulardaki yazıları Taraf, Agos, Radikal 2, Altüst gibi yayınlarda yer almıştır.

Tüm Yazıları

 

Şanlıurfa cezaevinden yangın ve ölüm haberleri geldiği sırada; Tolstoy'un, adalet, ceza ve mahkumiyet meselelerini yüzyıldan uzun bir süre önce sorgulamakta olduğu Diriliş ismindeki romanını bitirmek üzereydim.

Kulis

Postmodern Öykü Denince: Jorge Luis Borges

ŞahaneBirKitap

Osmanlı Devleti’nin kuruluş dönemine dair ilgi, Diriliş Ertuğrul ve Kuruluş Osman gibi dizilerin de etkisiyle son günlerde iyice arttı.

Editörden

Dünyanın çehresini değiştiren en büyük seyahat, bir odada, bir kitabın yoldaşlığında yapılan seyahattir. Kitaplardan en çok yola çıkmasını öğrenebiliriz. Ola ki hoyrat bir karakterle birlikte seksen günde dünyanın çevresinde devri daim eder, aklımızın eremeyeceği sırlara vakıf oluruz. Her yolculuk, insanın kendi içine attığı adımı biraz daha kuvvetlendirir.