Sabitfikir
Künye | Yazarlar | Giriş Yap


Yazarlar


Halil Türkden

İzmir Ekonomi Üniversitesi, Kadir Has Üniversitesi ve University of Malaga gibi okullarda medya, iletişim ve kültürel çalışmalar eğitimi aldı. 2007-2012 yıllarında edebiyat temalı radyo programları hazırlayıp sundu. Kadir Has Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde çalıştı.

 

Gazete ve dergilerde muhabirlik yaptı ve yayınevlerinde görev aldı. Edebiyat dergilerinde ve gazetelerin kitap eklerinde yazılar yazıyor. Günışığı Kitaplığı’nda çalışıyor, elektronik edebiyat dergisi Keçi’nin editörlüğünü sürdürüyor.

Tüm Yazıları

Çağdaş Türk Edebiyatı’nın önemli kalemlerinden Cemil Kavukçu’nun ilk gençlik romanı olan Yolun Başındakiler, dili, anlatımı ve yarattığı atmosfer açısından her yaş grubuna seslenmeyi başarıyor.

Jack Kerouac, Allen Ginsberg ve William S. Burroughs, tarihteki en önemli karşı kültür hareketlerinden biri olan Beat Kuşağı’nın en önemli temsilcileri olarak öne çıkıyorlar. 45 yıl önce bugün aramızdan ayrılan Kerouac ise bu başkaldırıya, Yolda adlı kitabında ABD’deki siyasal, toplumsal ve ekonomik düzene gösterdiği tepkiyle öncülük ediyor.

Kulis

Postmodern Öykü Denince: Jorge Luis Borges

ŞahaneBirKitap

Osmanlı Devleti’nin kuruluş dönemine dair ilgi, Diriliş Ertuğrul ve Kuruluş Osman gibi dizilerin de etkisiyle son günlerde iyice arttı.

Editörden

Dünyanın çehresini değiştiren en büyük seyahat, bir odada, bir kitabın yoldaşlığında yapılan seyahattir. Kitaplardan en çok yola çıkmasını öğrenebiliriz. Ola ki hoyrat bir karakterle birlikte seksen günde dünyanın çevresinde devri daim eder, aklımızın eremeyeceği sırlara vakıf oluruz. Her yolculuk, insanın kendi içine attığı adımı biraz daha kuvvetlendirir.