Sabitfikir
Künye | Yazarlar | Giriş Yap

Haber

Haber

Buket Uzuner: Hükümetimiz alkol yasağından yana!Toplam oy: 689

Yazar Buket Uzuner 1 Eylül'de Avusturya'da yapılan Avrupa Alpbach Forumu kapsamında "Türkiye Nereye Gidiyor?" konulu panele katıldı.

Avusturya'nın Alpbach kasabasında her yıl tekrarlanan etkinliğe Türkiye'den AB'den sorumlu bakan Egemen Bağış ve TÜSİAD üyesi Volkan Vural ile yazar Buket Uzuner katıldı.

Devlet Bakanı ve AB Başmüzakerecisi Egemen Bağış, Avusturya’nın Alpbach kasabasında düzenlenen forumda, Türkiye’nin birçok AB ülkesinden daha laik, daha reformist olduğunu savunan Bağış, “Avrupa, Türkiye korkusunu yenmeli ve ortak geleceğimize doğru ilerlemeliyiz” diye konuştu. Buket Uzuner ise, “Hükümetimiz alkol yasağından yana” deyince Bağış “Alkol, kamuya açık alanlarda yasak. Özel işletmelerde değil. Alkollü içkiler konusunda da hükümetimiz reformist olmuş, eskiden büfelerde iki çeşit rakıyı bulan halkımız, rekabetçi ortam sayesinde onlarca çeşit rakıya kavuşmuştur” karşılığını verdi.

Yorumlar

Yorum Gönder

Yeni yorum gönder

Diğer Haber Yazıları

Daha çok İstanbul’u ve şehir insanını acısıyla-sevinciyle etkileyici bir biçimde kaleme alan Sait Faik Abasıyanık, beş hikâyesiyle izleyicilerle buluşuyor.

Geçtiğimiz eylül ayında İstiklal Caddesi’nde kapılarını açan Meşher’in Ukraynalı sanatçı Alexis Gritchenko’nun 1919-1921 yılları arasında yaşadığı İstanbul’u konu aldığı eserlerinden oluşan “Alexis Gritchenko - İstanbul Yıll

Kulis

“Öldürme Üzerine Kısa Bir Film Bana İlham Veren Başlıca Yapıt”

ŞahaneBirKitap

Son yıllarda, sürekli dile gelen bir soru var edebiyat çevrelerinde: Öykü yükseliyor mu? Şiirin ulaşılmaz yeri ve romanın tükenmeyen gücünün yanında öykü türü hep bir muammanın kucağında dolaşıyor hâlbuki. Düne, bugüne, hatta yarına baktığımızda öykünün, özellikle Türk edebiyatında, hep arada kalmış bir konumda olduğunu görüyoruz.

Editörden

Edebiyatın kendine özgü mekânları vardır. Muhitler burada bir araya gelir. Mahfil olurlar. Okumak ve yazmak yalnızlık ister. Ama okuduğunu ve yazdığını paylaşmakla görevlidir her tutkulu okur ve yazar. Okumak soylu bir eylemdir. Yazmak ise o eylemi bambaşka kişilerle paylaşma işlemidir. Goethe, “Seni anlayacak bir kişi bile bulduysan ciltler dolusu yaz” der.