Sabitfikir
Künye | Yazarlar | Giriş Yap

Haber

Haber

İntihar Dükkanı animasyon film oluyorToplam oy: 705
Jean Teule
Sel Yayıncılık

Türkçesi bu ay yayımlanan Jean Teulé’nin İntihar Dükkânı isimli romanı animasyon film oluyor. 

 

 

Kara komedi türündeki romanın konusu, adından da anlaşılacağı üzere, nesillerdir intihar etmek isteyenlere yönelik, zehir, ip, tıraş bıçağı gibi malzemeler satan bir aile üzerine. Hayatları İntihar Dükkânı üzerine kurulu olan bu ailenin üzerinde dolaşan depresif bulutlar, ailenin geçimini sağladığı gibi, hayatlarının düzenini de oluşturmaktadır. Bu kara dünyanın içinde son derece “mükemmel” bir hayat süren bunalımlı ailenin hayatlarını altüst eden, “düzenlerini” bozansa yaşama sevinciyle dolu en küçük çocuklarının dünyaya gelmesi olur. 

 

 

Fransız yönetmen Patrice Leconte romanı uzun metrajlı animasyon film olarak sinemaya uyarladı. Film henüz yapım aşamasında olsa da ilk fragmanı yayınlandı:

 

http://www.youtube.com/watch?v=ip5g-oUkrtg

 

 

2012’de vizyona girecek olan filmin Türkiye'deki gösterim tarihi henüz kesinleşmedi. 

 

 

Yorumlar

Yorum Gönder

Yeni yorum gönder

Diğer Haber Yazıları

İstanbul Uluslararası Edebiyat Festivali (İTEF) İtalya Özel programıyla sanatseverlerin karşısına çıkıyor. 23-27 Ağustos 2021 tarihleri arasında ekranlara gelecek olan etkinlikler sayesinde İtalya'ya ve İtalyan edebiyatına uzanan yeni bir yol açılacak.

 

 

Sanat Kritik’in yeni podcast serisi, Seval Şahin’in editörlüğünde dinleyicilerle buluşuyor. “Yaz Sıcağında Bir Esinti” başlıklı serinin ilki 120. doğum yıldönümü vesilesiyle Ahmet Hamdi Tanpınar’a ayrıldı. Dergâh Yayınları’nın desteğiyle hayata geçen projeye farklı alanlardan birçok yazar, şair, sanatçı ve akademisyen katıldı.

Kültür Sanat Şehir dergisi Z, 5. kez okur karşısında. Zeytinburnu Belediyesi tarafından yayımlanan tematik dergi, “kütüphane” konusunu mercek altına alıyor. 508 sayfa boyunca insanlık tarihinin bilinen en eski dönemlerinden günümüze kadar farklı kültürlerde kütüphanenin seyri, kütüphanenin unsurları, kütüphaneciler, kütüphane sahipleri ve kütüphane literatürü inceleniyor. 

Türk edebiyatının usta ismi Sait Faik Abasıyanık'ın hatırasını yaşatmak amacıyla her yıl bir öykücüye verilen "Sait Faik Hikâye Armağanı" bu kez Şermin Yaşar'ın oldu.

 

Sosyal medya paylaşımları, konuşmalar, anketler, veriler gösteriyor ki pandemi günlerinde evde geçen zamanın ciddi bir kısmını kitaba ayırdık. Türkiye ve dünya genelinde İNSAMER'in yaptığı araştırma kitap yayımı ve okuma oranlarındaki artışa odaklanıyor. Kitapyurdu ve Idefix sitelerinden alınan veriler de korona istatistiklerine katkı sunuyor.

 

 

 

Kulis

Bir Rüya Gibi Dağılacak Olan Hokkabazlar Dünyasında Yaşıyoruz

ŞahaneBirKitap

Kaan Burak Şen, yavaştan genç yazar olarak anılmanın sonuna doğru geliyor; Mutlu Kemikler üçüncü kitabı… Kafası bir hayli tuhaf. Şimdilerde bir roman yazdığı da söyleniyor, fakat öncesinde belirtmekte fayda var: Mutlu Kemikler öykü derlemesi henüz çıktı, pek başka bir kitaba benzetilecek bir havası da yok bu kitabın.

Editörden

Tıp ve edebiyat ilişkisi, tıbbın insanla olan ilişkisi gibi tarih boyunca şekil değiştirmiş, her dönem yeni yaklaşımlarla genişlemiştir. Tıbbın tarihi, insan acılarının da tarihidir aslında. Edebiyatın içinde kapladığı yer, diğer bilim dallarından hep daha büyük olmuştur tıbbın.