Sabitfikir
Künye | Yazarlar | Giriş Yap
sabitfikir - dergi

Haber

Haber

Tefrika roman yarışması başlıyorToplam oy: 883

Tefrika. net, Tefrika Roman Yarışması ile, Charles Dickens'tan Yaşar Kemal'e kadar birçok dünya yazarının ilk eserlerini yayınladıkları tefrika roman geleneğini tekrar yaşatmayı amaçlıyor.

 

Bütün Türk ve dünya yazarları davetli olduğu yarışma Kafekitap.com ve Yeşil Kalem Ödülleri'nin ortaklığında düzenleniyor.

Ne duruyorsun? Bir sayfa bile yazmış olsan gel! Hemen "tefrika et!" çağrısında bulunan Tefrika.net, yarışma için adaylarını bekliyor:

"Romanının daha birinci sayfasında mısın ve motivasyonun mu yok? Romanını bitirdin ve ne yapacağını bilmiyor musun?

Bu yarışma ile daha fazla yorulmadan, beklemeden kitabının okunması, değerlendirilmesi ve eleştirilmesi imkanlarına sahip oluyorsun.

Ne duruyorsun? Bir sayfa bile yazmış olsan gel! Hemen 'tefrika et!' "


 

 

Yarışmanın değerlendirme ilke ve kriterleri, katılımcıların ürünleriyle birlikte, 1 Mayıs günü, Tefrika.net'te açıklanacak.Yarışma koşulları ise şu şekilde:

 

Her yarışmacı gerçek ad veya rumuzuyla en çok bir tefrika ile yarışmaya katılabiliyor. Yarışanlar, rumuzlarının yanı sıra tefrika.net ile yaptıkları yazışmalarda gerçek adlarını kullanmak zorundalar.

 

Her yazar aynı gerçek ad veya rumuzla en çok bir tefrika ile yarışmaya katılabilir.

Yarışmanın süresi 3 aydır. (1 Mayıs - 1 Ağustos 2012)

Yarışanlar rumuzlarının yanı sıra tefrika.net ile yaptıkları yazışmalarda gerçek adlarını kulanmak zorundadırlar.

Yarışanlar, eserlerinin ilk bölümlerini göndererek bu eserin kendilerine yayın hakları açısından ait olduklarını, özgün bir çalışma olduklarını garanti ederler.

Yarışmada periyod süresi 1-15 gündür. Sonraki bölümün tefrika.net'e ulaşmasının gecikmesi durumunda yarışan ve eseri yayından kaldırılır.

Yorumcular, oyladıkları ve yorumladıkları eser ve yazarın yakını olmadıklarını garanti ederler.

Yarışmanın sonucu 3 ayın sonunda yorumlarla birlikte tefrika.net yayın komitesinin görüşleri sonrasında belirlenir.

Ödüle değer görülen eserler Kafekitap.com tarafından baskı ve elektronik kitap olarak yayınlanır.

Yarışanlar açık ad ve gizli rumuzlarla kendi eserlerini destekleyemez, destekletemezler. Sözkonusu durum gerçekleştiği anda yarışan diskalifiye edilir.

Eserlerin yayın hakları, ödül kazanıp yayınlanıncaya kadar eser sahiplerinin kontrolü ve sorumluluğundadır.

Tefrika.net, yarışanlarını noter kanalıyla açık ve adlarını onaylatarak eserlerini güvence altına almlarını salık verir.

Yarışma bitiminde, ödül kazanamayan ve övgüye değer görülen eserle tefrika.net sitesinde eser sahiplerinin izni dahilinde sonraki yarışmaya kadar yayında kalabilir.

 

 

Yorumlar

Yorum Gönder

Yeni yorum gönder

Diğer Haber Yazıları

Türkiye kütüphaneleri giderek daha çok seviyor. Türkiye İstatistik Kurumu’nun 2018 yılına ilişkin açıkladığı kütüphane istatistikleri de bu doğrultuda. TÜİK verilerine göre, ülke genelinde geçen yıl itibarıyla biri milli, 1162 halk, 598 üniversite, 29 bin 690 örgün ve yaygın eğitim kurumu olmak üzere toplam 31 bin 451 kütüphane faaliyet gösteriyor.      

 

Söyleşi

100. sayımızdan itibaren başladığımız Yayınevi Hikâyeleri’nde bu ay İz Yayınları editörü Hamdi Akyol var. Akyol, yayıncılık tarihimizin kilometre taşlarından olan İz Yayınları’nın kuruluşunu, daha çok hangi kitapları bastıklarını ve günümüz yayıncılık ortamının durumunu değerlendirdi.

 

ŞahaneBirKitap

“Tıp gerçek bir kütüphanedir, ama doğru biçimde okunması gerekir” cümlesinden yola çıkan Kütüphanedeki Beden, Charles Dickens’tan Franz Kafka’ya, Virginia Woolf’tan Susan Sontag’a, John Berger’dan Oliver Sacks’e uzanan bir yelpazeyle zenginleşen, tıbbın toplumsal tarihini edebiyat aracılığıyla aydınlatan bir antoloji.

Editörden

 

Günümüz İngiliz romancılarından Ian McEwan’ın Soğuk Savaş döneminin “edebiyat cephesi”ni anlattığı ilginç bir romanı var; Bir Parmak Bal. Ülkemizde de yayınlanan roman bir anlamda birbirine benzemeyen üç ilgi çekici konuyu garip bir kurgu etrafında bir araya getiriyor: Gizli servis, edebiyat ve aşk.