Sabitfikir
Künye | Yazarlar | Giriş Yap
sabitfikir - dergi

Haber

Haber

Tefrika roman yarışması başlıyorToplam oy: 865

Tefrika. net, Tefrika Roman Yarışması ile, Charles Dickens'tan Yaşar Kemal'e kadar birçok dünya yazarının ilk eserlerini yayınladıkları tefrika roman geleneğini tekrar yaşatmayı amaçlıyor.

 

Bütün Türk ve dünya yazarları davetli olduğu yarışma Kafekitap.com ve Yeşil Kalem Ödülleri'nin ortaklığında düzenleniyor.

Ne duruyorsun? Bir sayfa bile yazmış olsan gel! Hemen "tefrika et!" çağrısında bulunan Tefrika.net, yarışma için adaylarını bekliyor:

"Romanının daha birinci sayfasında mısın ve motivasyonun mu yok? Romanını bitirdin ve ne yapacağını bilmiyor musun?

Bu yarışma ile daha fazla yorulmadan, beklemeden kitabının okunması, değerlendirilmesi ve eleştirilmesi imkanlarına sahip oluyorsun.

Ne duruyorsun? Bir sayfa bile yazmış olsan gel! Hemen 'tefrika et!' "


 

 

Yarışmanın değerlendirme ilke ve kriterleri, katılımcıların ürünleriyle birlikte, 1 Mayıs günü, Tefrika.net'te açıklanacak.Yarışma koşulları ise şu şekilde:

 

Her yarışmacı gerçek ad veya rumuzuyla en çok bir tefrika ile yarışmaya katılabiliyor. Yarışanlar, rumuzlarının yanı sıra tefrika.net ile yaptıkları yazışmalarda gerçek adlarını kullanmak zorundalar.

 

Her yazar aynı gerçek ad veya rumuzla en çok bir tefrika ile yarışmaya katılabilir.

Yarışmanın süresi 3 aydır. (1 Mayıs - 1 Ağustos 2012)

Yarışanlar rumuzlarının yanı sıra tefrika.net ile yaptıkları yazışmalarda gerçek adlarını kulanmak zorundadırlar.

Yarışanlar, eserlerinin ilk bölümlerini göndererek bu eserin kendilerine yayın hakları açısından ait olduklarını, özgün bir çalışma olduklarını garanti ederler.

Yarışmada periyod süresi 1-15 gündür. Sonraki bölümün tefrika.net'e ulaşmasının gecikmesi durumunda yarışan ve eseri yayından kaldırılır.

Yorumcular, oyladıkları ve yorumladıkları eser ve yazarın yakını olmadıklarını garanti ederler.

Yarışmanın sonucu 3 ayın sonunda yorumlarla birlikte tefrika.net yayın komitesinin görüşleri sonrasında belirlenir.

Ödüle değer görülen eserler Kafekitap.com tarafından baskı ve elektronik kitap olarak yayınlanır.

Yarışanlar açık ad ve gizli rumuzlarla kendi eserlerini destekleyemez, destekletemezler. Sözkonusu durum gerçekleştiği anda yarışan diskalifiye edilir.

Eserlerin yayın hakları, ödül kazanıp yayınlanıncaya kadar eser sahiplerinin kontrolü ve sorumluluğundadır.

Tefrika.net, yarışanlarını noter kanalıyla açık ve adlarını onaylatarak eserlerini güvence altına almlarını salık verir.

Yarışma bitiminde, ödül kazanamayan ve övgüye değer görülen eserle tefrika.net sitesinde eser sahiplerinin izni dahilinde sonraki yarışmaya kadar yayında kalabilir.

 

 

Yorumlar

Yorum Gönder

Yeni yorum gönder

Diğer Haber Yazıları

Pera Film, Mayıs ayı programına Almanya’nın en önemli film müzelerinden biri olan Berlin Film ve Televizyon Müzesi ile yaptığı iş birliği ile devam ediyor.

Avrupa Müzeler Gecesi etkinliği kapsamında 18 Mayıs Cumartesi Türkiye’de yer alan bakanlığa bağlı 49 müze saat 23.00’e kadar ziyarete açık. Üstelik normal kapanış saatinden itibaren girişler herkese ücretsiz.

Tevfik Fikret, Halit Ziya, Mehmet Rauf, Cenap Şahabettin, Hüseyin Cahit gibi pek çok önemli kalem ustasını etrafında toplayan, kültür tarihimize damga vurmuş yayınlardan Servet-i Fünûn dergisi

Söyleşi

Sanat eleştirmeni Samed Karagöz, gazete ve dergilerde çağdaş sanat hakkında kaleme aldığı yazılarını Kamçatka (Profil Yayınları) adlı kitabında bir araya topladı. Karagöz, sanat üzerine yazarken, eleştirirken sanata karşı gösterdiği tutkulu bağlılığı ve sevgiyi hiç kaybetmeden, okuru için özel bir yol haritası da çiziyor.

ŞahaneBirKitap

Edebiyat eleştirmeni Adam Kirsch, Küresel Roman - 21. Yüzyılda Dünyayı Yazmak kitabında bir romanı küreselleştiren şey nedir sorusunun yanıtını arıyor.

Editörden

Kitaplarla ilgili internet sitelerini, dergileri karıştırdığınızda karşınıza çıkan en ilgi çekici içerik, “Hangi kitabı okumalıyım?” sorusuna verilen cevaplardır. Bu cevaplar genelde ortalama bir anlayışın yansımasıdır. Kitap okumak seçkin bir eylemdir ve kitap okuyacak kişi de, bu özel eylemi gerçekleştirmek için en “seçkin” kitabı bulmalıdır.