Sabitfikir
Künye | Yazarlar | Giriş Yap

Haber

Haber

Tefrika roman yarışması başlıyorToplam oy: 940

Tefrika. net, Tefrika Roman Yarışması ile, Charles Dickens'tan Yaşar Kemal'e kadar birçok dünya yazarının ilk eserlerini yayınladıkları tefrika roman geleneğini tekrar yaşatmayı amaçlıyor.

 

Bütün Türk ve dünya yazarları davetli olduğu yarışma Kafekitap.com ve Yeşil Kalem Ödülleri'nin ortaklığında düzenleniyor.

Ne duruyorsun? Bir sayfa bile yazmış olsan gel! Hemen "tefrika et!" çağrısında bulunan Tefrika.net, yarışma için adaylarını bekliyor:

"Romanının daha birinci sayfasında mısın ve motivasyonun mu yok? Romanını bitirdin ve ne yapacağını bilmiyor musun?

Bu yarışma ile daha fazla yorulmadan, beklemeden kitabının okunması, değerlendirilmesi ve eleştirilmesi imkanlarına sahip oluyorsun.

Ne duruyorsun? Bir sayfa bile yazmış olsan gel! Hemen 'tefrika et!' "


 

 

Yarışmanın değerlendirme ilke ve kriterleri, katılımcıların ürünleriyle birlikte, 1 Mayıs günü, Tefrika.net'te açıklanacak.Yarışma koşulları ise şu şekilde:

 

Her yarışmacı gerçek ad veya rumuzuyla en çok bir tefrika ile yarışmaya katılabiliyor. Yarışanlar, rumuzlarının yanı sıra tefrika.net ile yaptıkları yazışmalarda gerçek adlarını kullanmak zorundalar.

 

Her yazar aynı gerçek ad veya rumuzla en çok bir tefrika ile yarışmaya katılabilir.

Yarışmanın süresi 3 aydır. (1 Mayıs - 1 Ağustos 2012)

Yarışanlar rumuzlarının yanı sıra tefrika.net ile yaptıkları yazışmalarda gerçek adlarını kulanmak zorundadırlar.

Yarışanlar, eserlerinin ilk bölümlerini göndererek bu eserin kendilerine yayın hakları açısından ait olduklarını, özgün bir çalışma olduklarını garanti ederler.

Yarışmada periyod süresi 1-15 gündür. Sonraki bölümün tefrika.net'e ulaşmasının gecikmesi durumunda yarışan ve eseri yayından kaldırılır.

Yorumcular, oyladıkları ve yorumladıkları eser ve yazarın yakını olmadıklarını garanti ederler.

Yarışmanın sonucu 3 ayın sonunda yorumlarla birlikte tefrika.net yayın komitesinin görüşleri sonrasında belirlenir.

Ödüle değer görülen eserler Kafekitap.com tarafından baskı ve elektronik kitap olarak yayınlanır.

Yarışanlar açık ad ve gizli rumuzlarla kendi eserlerini destekleyemez, destekletemezler. Sözkonusu durum gerçekleştiği anda yarışan diskalifiye edilir.

Eserlerin yayın hakları, ödül kazanıp yayınlanıncaya kadar eser sahiplerinin kontrolü ve sorumluluğundadır.

Tefrika.net, yarışanlarını noter kanalıyla açık ve adlarını onaylatarak eserlerini güvence altına almlarını salık verir.

Yarışma bitiminde, ödül kazanamayan ve övgüye değer görülen eserle tefrika.net sitesinde eser sahiplerinin izni dahilinde sonraki yarışmaya kadar yayında kalabilir.

 

 

Yorumlar

Yorum Gönder

Yeni yorum gönder

Diğer Haber Yazıları

1949-1950 yıllarında şair Orhan Veli Kanık öncülüğünde çıkmış edebiyat dergisi Yaprak’ın tüm sayıları erişime açıldı. 15 günde bir yayımlanan 28 sayılık dergi, 1 Ocak 1949 – 1 Haziran 1950 arasında Ankara’da basıldı. İlk sayısı 1 Ocak 1949’da çıkan dergide Cahit Sıtkı Tarancı, Sait Faik Abasıyanık, Fazıl Hüsnü Dağlarca, Cahit Külebi gibi şair ve yazarların eserleri yayımlandı.

SALT, geçtiğimiz günlerde Tek ve Çok sergisi için hazırlanan, “Türkiye’nin büyücek bir şehrindeki bu hayalî apartman dairesinin” kesitini güncelleyerek çevrimiçi erişime açtı.Tek ve Çok, SALT’ın 80’ler sergilerinden biri olarak Eylül 2016’da SALT Galata’da açılmıştı.

Haruki Murakami’nin müziğe olan ilgisini bilmeyenimiz yok. Çocukluğundan beri müzikle bağı çok kuvvetli olan yazar hayli geniş bir müzik arşivinin de sahibi. Yazar 10 bini aşkın plaktan oluşan koleksiyonuyla Tokyo FM için 22 Mayıs Cuma günü özel bir yayın yapacak. Yazar aynı zamanda hayranlarından gelen soruları da yanıtlayacak.

Arter’in düzenlediği çevrimiçi rehberli turlar Haziran ayında da her Cuma saat 18:30’da gerçekleşecek.

Sinema odaklı internet sitesi World of Reel’de gerçekleştirilen bir ankete göre, 1990’lı yılların en iyi 40 filmi belli oldu. Ankete sinema dünyasından pek çok kayda değer isim katıldı. Toplamda 175 farklı kişinin oy kullandığı listenin zirvesinde usta yönetmen Martin Scorsese’nin Goodfellas adlı kült yapımı yer aldı. Listede ikinci sırada ise Quentin Tarantino’nun Pulp Fiction’ı var.

Kulis

Postmodern Öykü Denince: Jorge Luis Borges

ŞahaneBirKitap

Osmanlı Devleti’nin kuruluş dönemine dair ilgi, Diriliş Ertuğrul ve Kuruluş Osman gibi dizilerin de etkisiyle son günlerde iyice arttı.

Editörden

Dünyanın çehresini değiştiren en büyük seyahat, bir odada, bir kitabın yoldaşlığında yapılan seyahattir. Kitaplardan en çok yola çıkmasını öğrenebiliriz. Ola ki hoyrat bir karakterle birlikte seksen günde dünyanın çevresinde devri daim eder, aklımızın eremeyeceği sırlara vakıf oluruz. Her yolculuk, insanın kendi içine attığı adımı biraz daha kuvvetlendirir.