Sabitfikir
Künye | Yazarlar | Giriş Yap

Haber

Haber

WORD EXPRESS İstanbul'daToplam oy: 453

30 Ekim 2009'de Dostluk Treniyle Selanik'ten İstanbul'a gelen Word Express yazarları, burada geçirecekleri 5 günde tartışma ve çeviri atölyeleri yapacak, okumalar, film gösterimleri düzenleyecek, İstanbul Kitap Fuarı'na ve bu yıl ilki düzenlenen İstanbul Tanpınar Edebiyat Festivali'ne katılacaklar.

Word Express projesi ile Türkiye, Birleşik Krallık, Bosna Hersek, Bulgaristan, Ermenistan, Hırvatistan, İsrail, Karadağ, Makedonya, Romanya, Sırbistan, Slovenya ve Yunanistan'dan elliden fazla yazar ve çevirmen bölgenin kültürel, sosyal ve siyasi mirasını keşfetme ve katılımcı ülkelerden gelen diğer yazarlarla tanışma ve eserlerini paylaşma ve kazandıkları birlikte çalışma alışkanlığı ile yeni işbirlikleri geliştirme fırsatı buluyor. Word Express edebiyat yolculuğunda Efe Duyan, Barış Müstecaplıoğlu, Gökçenur Ç., Jaklin Çelik ve Yaprak Öz temsil ediyor.

Word Express şair ve yazarları, İstanbul Kitap Fuarı'nda (3 Kasım, Saat:13:00 Uluslararası Salon), Yerebatan Sarayı'nda (1 Kasım, Saat
18:30) ve Nazım Hikmet Kültür Merkezi'nde (1 Kasım, Saat 14:00) İstanbullulara eserlerini sunacak.

İSTANBUL ETKİNLİKLERİ

Word Express Şiir Okuması ve Film Gösterimi Nazım Hikmek Kültür Merkezi-KADIKÖY
1 Kasım 2009 , Saat: 14.00
Netalie Braun (İsrail), Raman Mundair (Birleşik Krallık,UK), Adisa Basic (Bosna Hersek), Claudiu Komartin(Romanya), Aleksandra Dimitrova(Makedonya), Ivan Hristov (Bulgaristan), Yaprak Öz (Türkiye)

Word Express Şiir Gecesi
Yerebatan Sarayı - SULTANAHMET
1 Kasım 2009, Saat : 18:30
Anahit Hayrapetyan(Ermenistan), Katerina Iliopoulou(Yunanistan), Marko Pogacar (Hırvatistan), Adela Greceanu (Romanya), Milan Dobricic (Sırbistan), Uri Hollander (İsrail), Gokçenur Ç. (Türkiye), Efe Duyan
(Türkiye)

Tüyap Word Express Okuması
Tüyap Uluslararası Salonu, Forum Alanı
3 Kasım 2009, Saat: 13:00
Owen Martell (Birleşik Krallık, UK), Chris Chryssopoulos (Yunanistan), Ognjen Spahic (Karadağ), Mima Simic (Hırvatistan), Mirt Komel(Slovenya), Igor Isakovski (Makedonya), Jaklin Çelik (Türkiye), Bariış Müstecaplıoğlu( Türkiye), Anahit Hayrapetyan (Ermenistan).

Yorumlar

Yorum Gönder

Yeni yorum gönder

Diğer Haber Yazıları

Dünyanın en büyük kültürel ve sosyal etkinliklerinin başında gelen Frankfurt Kitap Fuarı bu yıl “Dünyayı hareket ettiren fikirler” sloganıyla açıldı. Sektörün buluşma noktası olarak değerlendirilen fuarda dünyaca ünlü yazarlar, çok satan büyük isimler, yayıncılar, gazeteciler, yazar menajerleri, edebiyat ajanları, edebiyat dünyasının büyük isimleri ve edebiyat tutkunları bir araya geliyor.

Hollywood’un büyük ismi Quentin Tarantino geçtiğimiz ay vizyona giren 9. filmi Once Upon a Time in Hollywood üzerine konuştuğu bir söyleşide, şu sıralar bir roman üzerine çalıştığını söyledi. 10. filmiyle yönetmenliğe veda edeceğini açıklayan yönetmen şimdilik yeni bir film üzerine çalışmayı rafa kaldırmış durumda.

Kulis

Yunus Emre Tozal: Chicago’nun kütüphaneleri

ŞahaneBirKitap

Prof. Dr. Yaşar Çoruhlu’nun Türk Sanatında Hayvan Sembolizmi Ötüken Neşriyat tarafından yayımlanan 3. baskısıyla okurlarla buluştu. Bu baskıyı öncekilerinden ayıran en önemli fark, bu kez eserin iki cilt halinde ve genişletilmiş şekliyle yayınlanması. Uzun süre alanındaki tek kaynak olan bu kitap tartışmasız biçimde hâlâ alanındaki en önemli eser olma özelliğini koruyor.

 

Editörden

Kadın kahramanlar içinde bazıları var ki, yıllar önce okumuş olmama rağmen halen onların hayatlarını merak ederim. Her okuyuşta farklı bir keşif, yeni bir detay, daha önce hiç fark etmediğim bir ayrıntı dikkatimi çeker ve buna şaşırır dururum. Eskiden okuduğum bir romana dönmek, eski bir arkadaşıma merhaba demeye benzer.