Sabitfikir
Künye | Yazarlar | Giriş Yap
sabitfikir - dergi

			


Asimetri
Toplam oy: 1

New York Times başta olmak üzere pek çok farklı seçkide 2018'in en iyileri arasında kendine yer bulan ve pek çok eleştirmen tarafından "edebi bir fenomen" olarak yorumlanan Asimetri, gençlik-yaşlılık, eşitlik-adaletsizlik, Batı-Orta Doğu gibi asimetriler arasında gücün nasıl keskinleştiğini birbiriyle alakasız iki öyküyle anlatmayı başarmış bir roman. Kitabın yazarı Lisa Halliday 2017 Whiting Ödülü sahibi.

 

Lisa Halliday
Çev: Begüm Kovulmaz
DOMİNGO YAYINEVİBu kitabı idefix'ten sayın alın

Yorumlar

Yorum Gönder

Söyleşi

EFSANELERDEN KURGUSAL EDEBİYATA EDEBİYATIN BAŞ KÖŞESİNDE: KEDİ

 

Bern’deki Paul Klee Müzesi’nde Klee’nin hayvanları konu eden eserleri sergileniyor. Klee’nin çektiği fotoğrafların döndüğü kısımda epey zaman kalıyorum, en az sergiyi gezdiğim süre kadar - fotoğraflar içime işliyor; sevgi dolu ve sakin. Ressamın deklanşörünün karşısında ise sadece kediler var.

ŞahaneBirKitap

Kardeşlik köprüydü, herkes yerinde durdukça yıkılmayacak bir köprü, ayakları ayaklarımız olan. İki yakamız bir arada olacaktı sabit oldukça kademlerimiz. Kardeşlik perdeydi, ayrı düşsek de yırtmayacağımız bir perde, sinema perdesi değildi fakat başkalarının üzerinde kendi filmlerini oynatacağı.

 

Editörden

Edebiyat en basit anlamıyla insanı ilgilendirse de, ilk edebi eserlerden günümüze, başka canlıların da alanı olmuştur. Dönüp baktığımda, edebiyatın dünyayı ve insandan yola çıkarak hakikati anlama, anlatma becerisi başımı döndürüyor.