Sabitfikir
Künye | Yazarlar | Giriş Yap
sabitfikir - dergi

			


Asimetri
Toplam oy: 8

New York Times başta olmak üzere pek çok farklı seçkide 2018'in en iyileri arasında kendine yer bulan ve pek çok eleştirmen tarafından "edebi bir fenomen" olarak yorumlanan Asimetri, gençlik-yaşlılık, eşitlik-adaletsizlik, Batı-Orta Doğu gibi asimetriler arasında gücün nasıl keskinleştiğini birbiriyle alakasız iki öyküyle anlatmayı başarmış bir roman. Kitabın yazarı Lisa Halliday 2017 Whiting Ödülü sahibi.

 

Lisa Halliday
Çev: Begüm Kovulmaz
DOMİNGO YAYINEVİBu kitabı idefix'ten sayın alın

Yorumlar

Yorum Gönder

Kulis

Gülenay Börekçi İntihal mi, Esinlenme mi? ''Ben bu kitabı daha önce okumuştum!''

ŞahaneBirKitap

“Tıp gerçek bir kütüphanedir, ama doğru biçimde okunması gerekir” cümlesinden yola çıkan Kütüphanedeki Beden, Charles Dickens’tan Franz Kafka’ya, Virginia Woolf’tan Susan Sontag’a, John Berger’dan Oliver Sacks’e uzanan bir yelpazeyle zenginleşen, tıbbın toplumsal tarihini edebiyat aracılığıyla aydınlatan bir antoloji.

Editörden

 

Günümüz İngiliz romancılarından Ian McEwan’ın Soğuk Savaş döneminin “edebiyat cephesi”ni anlattığı ilginç bir romanı var; Bir Parmak Bal. Ülkemizde de yayınlanan roman bir anlamda birbirine benzemeyen üç ilgi çekici konuyu garip bir kurgu etrafında bir araya getiriyor: Gizli servis, edebiyat ve aşk.