Sabitfikir
Künye | Yazarlar | Giriş Yap

			


Balodan Sonra
Toplam oy: 18

Helikopter Yayınları Tolstoy’un yaşamının son dönemecinde, 20. yüzyılda yazdığı hikâyeleri iki kitapta derliyor. Bu hikâyelerin bir kısmı Türkçede ilk defa yayınlanıyor. Balodan Sonra bu serinin ilk kitabı. Kitabın çevirmeni Hazal Yalın, kitapta yer alan hikâyelerden “Tanrısal Olan İnsani Olan”ı şöyle anlatıyor: “İçinizden kimileri bu hikâyede kendini bulacak, loş ve rutubetli hücrelerdeki yalnızlığını, hayatla bağının bir pamuk ipliğinden daha zayıf olduğunu hissettiği anları hatırlayacak, yitip giden dostları düşecek aklına…”

BALODAN SONRA
Lev N. Tolstoy
ÇEV: Hazal Yalın
HELIKOPTER YAY.


Bu kitabı idefix'ten sayın alın

Yorumlar

Yorum Gönder

Kulis

Ekrem Demirli: ''Kuşeyri, ilahi kitaba 'Sevgilinin Mektubu' gibi bakıyordu''

ŞahaneBirKitap

Amerikan psikolojisi ve varoluşçu psikoterapinin önde gelen isimlerinden Rollo May, Yaratma Cesareti adlı o pek ünlü kitabında, modern-kapitalist sarsıntı çağının bizleri bir şeyler yapmaya, üstelik yeni bir şeyler yapmaya çağırdığından bahseder.

Editörden

Deniz denildiğinde aklıma hep Küçük Kara Balık geliyor. Üstelik, Samed Behrengi’nin bu hüzünlü küçük öyküsü, yosunlarla kaplı bir kayadan göllere dökülen, oradan da nehir nehir denize açılan bir öyküdür. Elbette denizden daha fazlasını anlatır. Yine de büyük denizi özleyen küçük bir balık imgesi, insanın dünyadaki yolculuğunu anlatmada bana hep eşsiz bir metafor olarak görünmüştür.