Sabitfikir
Künye | Yazarlar | Giriş Yap

			


Balodan Sonra
Toplam oy: 16

Helikopter Yayınları Tolstoy’un yaşamının son dönemecinde, 20. yüzyılda yazdığı hikâyeleri iki kitapta derliyor. Bu hikâyelerin bir kısmı Türkçede ilk defa yayınlanıyor. Balodan Sonra bu serinin ilk kitabı. Kitabın çevirmeni Hazal Yalın, kitapta yer alan hikâyelerden “Tanrısal Olan İnsani Olan”ı şöyle anlatıyor: “İçinizden kimileri bu hikâyede kendini bulacak, loş ve rutubetli hücrelerdeki yalnızlığını, hayatla bağının bir pamuk ipliğinden daha zayıf olduğunu hissettiği anları hatırlayacak, yitip giden dostları düşecek aklına…”

BALODAN SONRA
Lev N. Tolstoy
ÇEV: Hazal Yalın
HELIKOPTER YAY.


Bu kitabı idefix'ten sayın alın

Yorumlar

Yorum Gönder

Kulis

Yunus Emre Tozal: Chicago’nun kütüphaneleri

ŞahaneBirKitap

Prof. Dr. Yaşar Çoruhlu’nun Türk Sanatında Hayvan Sembolizmi Ötüken Neşriyat tarafından yayımlanan 3. baskısıyla okurlarla buluştu. Bu baskıyı öncekilerinden ayıran en önemli fark, bu kez eserin iki cilt halinde ve genişletilmiş şekliyle yayınlanması. Uzun süre alanındaki tek kaynak olan bu kitap tartışmasız biçimde hâlâ alanındaki en önemli eser olma özelliğini koruyor.

 

Editörden

Nobel en prestijli ödüllerden biri olarak biliniyor. Özellikle “Edebiyat” ödülleri her zaman yeni tartışmalara gebe. Nobel’i alan yazarlar kadar, aday gösterilip alamayan yazarlar da bu tartışmanın konusu. Hakkında bir borsa bile var biliyorsunuz.