Sabitfikir
Künye | Yazarlar | Giriş Yap

			


Kitap Okuyan Çocuk Yetiştirmek
Toplam oy: 19

Yazar ve kütüphane öğ retmeni Megan Daley, Kitap Okuyan Çocuk Yetiştirmek eseriyle kitap temalı aktivitelerin nasıl yapılacağına dair birtakım yönergeler ile okuru karşılıyor. Okuma listelerinin pratik ipuçlarını da içeren kitap, çocukları okumaya yönlendirmek isteyenleri hedefliyor. Ayrıca yazar, tanınmış Avustralyalı çocuk edebiyatı yazarlarının birinci ağızdan demeçleriyle ve güncel araştırma sonuçlarıyla desteklenen bu cana yakın ve kolay anlaşılır rehbere on beş yıllık birikimini aktarıyor.

KITAP OKUYAN
ÇOCUK YETIŞTIRMEK
Megan Daley
ÇEV: Murat Sır
ORENDA KITAP


Bu kitabı idefix'ten sayın alın

Yorumlar

Yorum Gönder

Kulis

Bir Rüya Gibi Dağılacak Olan Hokkabazlar Dünyasında Yaşıyoruz

ŞahaneBirKitap

Yazının başlığı da methiye cephesini epeyce açığa çıkarıyor ama en sonda ulaşmam gereken yargıyı en başa taşıyarak atayım ilk adımı: Türkçe yazılan ya da Türkçeye çevrilen kalburüstü bütün tarihî romanları okuduğunu varsayan, kendisi de az çok ilgi görmüş hacimli üç örnekle bu alana katkıda bulunan biri olarak, bugüne dek Moğol Kurdu’ndan daha iyisine rastlamadım.

Editörden

Roman türü denilince aklıma hemen Lukacs’ın ünlü sözü geliyor: “Roman, tanrının bırakıp gittiği bir dünyanın destanıdır.” İlk büyük roman diyebileceğimiz Don Kişot da aslında Tanrı’nın olmadığı bir dünyanın romanıydı. Roman 18 ve 19. yüzyıllarda siyasi politik bir etki alanına sahipti. Bana kalsa siyasi politik etki alanından hiç vazgeçmedi roman.