Sabitfikir
Künye | Yazarlar | Giriş Yap

			


Kuşların Felsefesi
Toplam oy: 4

Hayatını kuş izleyerek geçiren Fransız kuş bilimci Philippe J. Dubois ile filozof Élise Rousseau minik kanatlılardan ilhamla yirmi iki hayat dersi hazırlamış. On beş dile çevrilen Kuşların Felsefesi’ni okurken doğanın ritmini duymak zor olmayacak. Ve bazı sorular: Kızılgerdan neden kartaldan daha cesur, kuzey denizkırlangıcı “yola çıkmak”la ilgili bize ne öğretebilir... Kitap önce düşünmeye sonra da kanatlarımızı açmaya davet ediyor.

 

KUŞLARIN FELSEFESİ

Philippe J. Dubois,

Elise Rousseau

ÇEV: Murat Erşen

DOMİNGO YAYINEVİBu kitabı idefix'ten sayın alın

Yorumlar

Yorum Gönder

Kulis

Her Şey Çölde Koşan Bir Atla Başladı

ŞahaneBirKitap

Mehmet Akif’in seciyesini en çok şu üç şey inşa etti der Mithat Cemal Kuntay: Kur’anlı ev, pehlivanlı mahalle, müspet ilimli mektep. Bu üç dayanağı anlamak, Türkiye’nin ve şiirin zeminine dair iyi bir fikir verecektir. Akif’te tarih kültürel bir miras değil. O bunu çok erken zamanda anlıyor ve Namık Kemal’in korktuğu varoluş krizinin ortasında kendisini buluyor.

Editörden

Doğu Batı sorunu yalnızca bizim edebiyatımıza özgü bir sorunlar yumağı değildir aslında, Rus edebiyatında da benzer bir tartışma söz konusudur. Bütün bir 19. yüzyıl romanı daha sonra şiddetlenecek bu tartışmanın ilk alevinin yakıldığı metinlerle doludur.