Sabitfikir
Künye | Yazarlar | Giriş Yap
sabitfikir - dergi


Yazarlar


Murat Emir Eren

1982 İstanbul, Üsküdar doğumlu. 2000 yılında sinemahaber.com internet sitesinde ilk yazıları yayınlanmaya başladı. 2002 yılından itibaren Vatan Gazetesi’nde TV Editörlüğü yaptı ve gazetenin Pazar Eki için sinema ile ilgili özel dosyalar yazdı. Bu gazetede kimi yönetmen ve oyuncularla yaptığı röportajlar yayınlandı. 2004-2006 yılları arasında Vatan Dergi Grubu’nun Haftalık dergisinde sinema yazıları yazdı, sinema ile ilgili röportajları yayınlandı, özel dosyalar hazırladı. Bu dönemde Boxer, beyazperde.com, Ekşi gibi yayınlarda da çalıştı. 2003 yılından beri yazılarıyla yer aldığı Sinema dergisindeyse, 2006-2009 yılları arasında Editör sıfatıyla aktif olarak çalıştı. Ayrıca 2009 yılında Ada: Zombilerin Düğünü adlı bir sinema filmini Talip Ertürk ile birlikte yazıp yönetti. Film tüm Türkiye’de gösterime girdi. Bir süre haberturk.com internet sitesinde kültür sanat şefliği yaptı. 2010-2012 yılları arasında Cine 5’te yayınlanan CineSinema adlı programın daimi yorumculuğunu ve danışmanlığını yaptı. Şu anda Aktüel, Sinema ve Touch İstanbul adlı dergilerde yazıları yayınlanıyor. Sabah Gazetesi ve Sabah.com.tr internet sitesinde görev alıyor. Ayrıca Sabah Gazetesi’nin Haftasonu ekleri için de sinema yazıları yazıyor ve çeşitli senaryo çalışmalarıyla ilgileniyor.


Tüm Yazıları

Scott Fitzgerald’ın, asla sadece bir çoksatar olmayan ve toplumsal bir külte dönüşmüş olduğunu gönül rahatlığıyla iddia edebileceğimiz romanı Muhteşem Gatsbynin aç

Söyleşi

Gülenay Görekçi

 

ŞahaneBirKitap

Hayal edin. Bir mutluluk ve özgürlük hayali olsun ama bu. Bireysel, hatta bencilce isteklerinizi de kapsasın, tüm dünyayı ve insanlığı da içine alsın. Geleceğe dikin gözünüzü, tüm tarihi, geçmişi, mitleri, efsaneleri, masalları da koyun çantanıza. Sıkıcı olmayı unutun ama, eğlenceli, alaycı, neşeli, uçucu bir hayal dünyası kurun...

FikriSabit

Fikri Sabit, Ursula K. Le Guin'le aynı fikirdedir ey okur, edebiyat her zaman küçük bir kalabalığın ilgisini çeker, geriye kalan, kitlesel olan her şey doğası gereği poptur, piyasadır.

Geçtiğimiz hafta iki edebiyat dergisi –İzafi Dergisi ile Sarnıç Öykü-, kapandığını açıkladı arka arkaya. Hemen hemen aynı anda gelen bu iki haberin, bizim edebiyat ortamımız için bir haber değeri yok, maalesef. Ne de olsa edebiyat dergisi dediğimiz, kısacık bir ömre daha doğarken hapsolmuş, solgun bir heves demek bu ülke topraklarında. Bunda hepimiz hemfikiriz.