Sabitfikir
Künye | Yazarlar | Giriş Yap
sabitfikir - dergi


Yazarlar


Fikri Sabit

1996'da doğdu. 2 yaşına girdiğinde okuma yazmayı söktü, on onbeş bin kitabı devirdikten sonra online kitap ve kültür ürünleri dağıtım sektöründe çalışmaya başladı.

Zamanla titiz, huysuz, dobra, kibirli, gözünü budaktan, lafını gedikten sakınmayan, malumatfuruş, sabitfikirli bir kitapkurdu kimliğine büründü. Meslek hayatı boyunca bir online edebiyat dergisinin hayalini kurdu. Bu konuda yıllarca yöneticilerinin başının etini yedi. Her kapıyı çaldı, her yola başvurdu. Sonunda emektarı olduğu idefix.com’da hayalini gerçekleştirmeyi başardı. O tarihten itibaren Sabitfikir e-debiyat dergisinde düzenli yazılar yazmaktadır.

Tüm Yazıları

Söyleşi

EFSANELERDEN KURGUSAL EDEBİYATA EDEBİYATIN BAŞ KÖŞESİNDE: KEDİ

 

Bern’deki Paul Klee Müzesi’nde Klee’nin hayvanları konu eden eserleri sergileniyor. Klee’nin çektiği fotoğrafların döndüğü kısımda epey zaman kalıyorum, en az sergiyi gezdiğim süre kadar - fotoğraflar içime işliyor; sevgi dolu ve sakin. Ressamın deklanşörünün karşısında ise sadece kediler var.

ŞahaneBirKitap

Kardeşlik köprüydü, herkes yerinde durdukça yıkılmayacak bir köprü, ayakları ayaklarımız olan. İki yakamız bir arada olacaktı sabit oldukça kademlerimiz. Kardeşlik perdeydi, ayrı düşsek de yırtmayacağımız bir perde, sinema perdesi değildi fakat başkalarının üzerinde kendi filmlerini oynatacağı.

 

Editörden

Edebiyat en basit anlamıyla insanı ilgilendirse de, ilk edebi eserlerden günümüze, başka canlıların da alanı olmuştur. Dönüp baktığımda, edebiyatın dünyayı ve insandan yola çıkarak hakikati anlama, anlatma becerisi başımı döndürüyor.