Sabitfikir
Künye | Yazarlar | Giriş Yap
sabitfikir - dergi


Yazarlar


Fikri Sabit

1996'da doğdu. 2 yaşına girdiğinde okuma yazmayı söktü, on onbeş bin kitabı devirdikten sonra online kitap ve kültür ürünleri dağıtım sektöründe çalışmaya başladı.

Zamanla titiz, huysuz, dobra, kibirli, gözünü budaktan, lafını gedikten sakınmayan, malumatfuruş, sabitfikirli bir kitapkurdu kimliğine büründü. Meslek hayatı boyunca bir online edebiyat dergisinin hayalini kurdu. Bu konuda yıllarca yöneticilerinin başının etini yedi. Her kapıyı çaldı, her yola başvurdu. Sonunda emektarı olduğu idefix.com’da hayalini gerçekleştirmeyi başardı. O tarihten itibaren Sabitfikir e-debiyat dergisinde düzenli yazılar yazmaktadır.

Tüm Yazıları

Söyleşi

Gülenay Görekçi

 

ŞahaneBirKitap

Hayal edin. Bir mutluluk ve özgürlük hayali olsun ama bu. Bireysel, hatta bencilce isteklerinizi de kapsasın, tüm dünyayı ve insanlığı da içine alsın. Geleceğe dikin gözünüzü, tüm tarihi, geçmişi, mitleri, efsaneleri, masalları da koyun çantanıza. Sıkıcı olmayı unutun ama, eğlenceli, alaycı, neşeli, uçucu bir hayal dünyası kurun...

FikriSabit

Fikri Sabit, Ursula K. Le Guin'le aynı fikirdedir ey okur, edebiyat her zaman küçük bir kalabalığın ilgisini çeker, geriye kalan, kitlesel olan her şey doğası gereği poptur, piyasadır.

Geçtiğimiz hafta iki edebiyat dergisi –İzafi Dergisi ile Sarnıç Öykü-, kapandığını açıkladı arka arkaya. Hemen hemen aynı anda gelen bu iki haberin, bizim edebiyat ortamımız için bir haber değeri yok, maalesef. Ne de olsa edebiyat dergisi dediğimiz, kısacık bir ömre daha doğarken hapsolmuş, solgun bir heves demek bu ülke topraklarında. Bunda hepimiz hemfikiriz.