Sabitfikir
Künye | Yazarlar | Giriş Yap
sabitfikir - dergi


Yazarlar


Fikri Sabit

1996'da doğdu. 2 yaşına girdiğinde okuma yazmayı söktü, on onbeş bin kitabı devirdikten sonra online kitap ve kültür ürünleri dağıtım sektöründe çalışmaya başladı.

Zamanla titiz, huysuz, dobra, kibirli, gözünü budaktan, lafını gedikten sakınmayan, malumatfuruş, sabitfikirli bir kitapkurdu kimliğine büründü. Meslek hayatı boyunca bir online edebiyat dergisinin hayalini kurdu. Bu konuda yıllarca yöneticilerinin başının etini yedi. Her kapıyı çaldı, her yola başvurdu. Sonunda emektarı olduğu idefix.com’da hayalini gerçekleştirmeyi başardı. O tarihten itibaren Sabitfikir e-debiyat dergisinde düzenli yazılar yazmaktadır.

Tüm Yazıları

Söyleşi

100. sayımızdan itibaren başladığımız Yayınevi Hikâyeleri’nde bu ay İz Yayınları editörü Hamdi Akyol var. Akyol, yayıncılık tarihimizin kilometre taşlarından olan İz Yayınları’nın kuruluşunu, daha çok hangi kitapları bastıklarını ve günümüz yayıncılık ortamının durumunu değerlendirdi.

 

ŞahaneBirKitap

“Tıp gerçek bir kütüphanedir, ama doğru biçimde okunması gerekir” cümlesinden yola çıkan Kütüphanedeki Beden, Charles Dickens’tan Franz Kafka’ya, Virginia Woolf’tan Susan Sontag’a, John Berger’dan Oliver Sacks’e uzanan bir yelpazeyle zenginleşen, tıbbın toplumsal tarihini edebiyat aracılığıyla aydınlatan bir antoloji.

Editörden

 

Günümüz İngiliz romancılarından Ian McEwan’ın Soğuk Savaş döneminin “edebiyat cephesi”ni anlattığı ilginç bir romanı var; Bir Parmak Bal. Ülkemizde de yayınlanan roman bir anlamda birbirine benzemeyen üç ilgi çekici konuyu garip bir kurgu etrafında bir araya getiriyor: Gizli servis, edebiyat ve aşk.