Sabitfikir
Künye | Yazarlar | Giriş Yap
sabitfikir - dergi


Yazarlar


Fikri Sabit

1996'da doğdu. 2 yaşına girdiğinde okuma yazmayı söktü, on onbeş bin kitabı devirdikten sonra online kitap ve kültür ürünleri dağıtım sektöründe çalışmaya başladı.

Zamanla titiz, huysuz, dobra, kibirli, gözünü budaktan, lafını gedikten sakınmayan, malumatfuruş, sabitfikirli bir kitapkurdu kimliğine büründü. Meslek hayatı boyunca bir online edebiyat dergisinin hayalini kurdu. Bu konuda yıllarca yöneticilerinin başının etini yedi. Her kapıyı çaldı, her yola başvurdu. Sonunda emektarı olduğu idefix.com’da hayalini gerçekleştirmeyi başardı. O tarihten itibaren Sabitfikir e-debiyat dergisinde düzenli yazılar yazmaktadır.

Tüm Yazıları

Söyleşi

Sanat eleştirmeni Samed Karagöz, gazete ve dergilerde çağdaş sanat hakkında kaleme aldığı yazılarını Kamçatka (Profil Yayınları) adlı kitabında bir araya topladı. Karagöz, sanat üzerine yazarken, eleştirirken sanata karşı gösterdiği tutkulu bağlılığı ve sevgiyi hiç kaybetmeden, okuru için özel bir yol haritası da çiziyor.

ŞahaneBirKitap

Edebiyat eleştirmeni Adam Kirsch, Küresel Roman - 21. Yüzyılda Dünyayı Yazmak kitabında bir romanı küreselleştiren şey nedir sorusunun yanıtını arıyor.

Editörden

Kitaplarla ilgili internet sitelerini, dergileri karıştırdığınızda karşınıza çıkan en ilgi çekici içerik, “Hangi kitabı okumalıyım?” sorusuna verilen cevaplardır. Bu cevaplar genelde ortalama bir anlayışın yansımasıdır. Kitap okumak seçkin bir eylemdir ve kitap okuyacak kişi de, bu özel eylemi gerçekleştirmek için en “seçkin” kitabı bulmalıdır.