Sabitfikir
Künye | Yazarlar | Giriş Yap


Yazarlar


Fikri Sabit

1996'da doğdu. 2 yaşına girdiğinde okuma yazmayı söktü, on onbeş bin kitabı devirdikten sonra online kitap ve kültür ürünleri dağıtım sektöründe çalışmaya başladı.

Zamanla titiz, huysuz, dobra, kibirli, gözünü budaktan, lafını gedikten sakınmayan, malumatfuruş, sabitfikirli bir kitapkurdu kimliğine büründü. Meslek hayatı boyunca bir online edebiyat dergisinin hayalini kurdu. Bu konuda yıllarca yöneticilerinin başının etini yedi. Her kapıyı çaldı, her yola başvurdu. Sonunda emektarı olduğu idefix.com’da hayalini gerçekleştirmeyi başardı. O tarihten itibaren Sabitfikir e-debiyat dergisinde düzenli yazılar yazmaktadır.

Tüm Yazıları

Kulis

Postmodern Öykü Denince: Jorge Luis Borges

ŞahaneBirKitap

Osmanlı Devleti’nin kuruluş dönemine dair ilgi, Diriliş Ertuğrul ve Kuruluş Osman gibi dizilerin de etkisiyle son günlerde iyice arttı.

Editörden

Dünyanın çehresini değiştiren en büyük seyahat, bir odada, bir kitabın yoldaşlığında yapılan seyahattir. Kitaplardan en çok yola çıkmasını öğrenebiliriz. Ola ki hoyrat bir karakterle birlikte seksen günde dünyanın çevresinde devri daim eder, aklımızın eremeyeceği sırlara vakıf oluruz. Her yolculuk, insanın kendi içine attığı adımı biraz daha kuvvetlendirir.