Sabitfikir
Künye | Yazarlar | Giriş Yap


Yazarlar


Mahir Ilgaz

Uluslararası ilişkiler, AB çalışmaları ve Toplumsal hareketler üzerine ikiden fazla ülkede öğrencilik yaptı (hâlâ da yapıyor). AB konusunda epey çalıştı (hâlâ da çok uzak sayılmaz). İklim değişikliğini yavaşlatmak için tam zamanlı olarak çalışıyor (350.org’da). Hiç profesyonel futbolcu olamadı; ancak, Gazoz Ligi’nde oynayan İstanPauli FC’de daimi yedek olarak formasını ıslatıyor (genelde üzerine yanlışlıkla su dökerek).

Tüm Yazıları

Japonya Meteoroloji Ajansı’nın taze yayımladığı verilere göre, geçtiğimiz ekim ayı, son 120 yılın -ki zaten daha öncesine ilişkin kayıt yok- en sıcak ekim ayı oldu. Bu yılın mart, nisan, mayıs, haziran, ağustos ve eylül ayları da kayıtlardaki aynı dönemlerle karşılaştırıldığında, gelmiş geçmiş en sıcak aylar oldular. 2014 yılı da, yüksek ihtimalle, kayda geçmiş en sıcak yıl olacak.

Kulis

Postmodern Öykü Denince: Jorge Luis Borges

ŞahaneBirKitap

Osmanlı Devleti’nin kuruluş dönemine dair ilgi, Diriliş Ertuğrul ve Kuruluş Osman gibi dizilerin de etkisiyle son günlerde iyice arttı.

Editörden

Dünyanın çehresini değiştiren en büyük seyahat, bir odada, bir kitabın yoldaşlığında yapılan seyahattir. Kitaplardan en çok yola çıkmasını öğrenebiliriz. Ola ki hoyrat bir karakterle birlikte seksen günde dünyanın çevresinde devri daim eder, aklımızın eremeyeceği sırlara vakıf oluruz. Her yolculuk, insanın kendi içine attığı adımı biraz daha kuvvetlendirir.