Sabitfikir
Künye | Yazarlar | Giriş Yap

Dosya


Dosya

Edebiyattan ilham alan partiler
Toplam oy: 1312

Trés Sugar adlı site, nişan partisini New York'ta bir kitapçıda yapan oyuncu Anne Hathaway'den ilhamla kitapseverlere kendi partilerinde kullanmaları için bazı fikirler geliştirmişler. İşte partinizi renklendirecek detaylar:

 

 

 


 

 

Kitap ayracı

 

Davetlilerinize sıradan davetiyeler yerine, üzerinde partinizin temasını taşıyan kitap ayraçları göndermeye ne dersiniz?


Bardak altlığı


Üzerinde küçük kitap resmi olan bardak altlıkları partinizin küçük detayları olabilir.

 

 


Bölümden bölüme

 

 

 

Oturma düzenini, tabakların üzerine yerleştirdiğiniz kitap bölümleriyle sağlayabilirsiniz!

 


 

 

Hediye

 

 

Sahaftan aldığınız kitapları, konuklarınıza hediye edebilirsiniz. Konuklarınız hediyelerine bayılacaklar.


Mekan


Partinizi gerçek bir kütüphanede yapmaya ne dersiniz? Ya da mekana yerleştireceğiniz raflar ve kitaplarla kütüphane havasını kendiniz yaratın!

 

 

 

Eski daktilo, kalem ve kitap kullanmayı unutmayın.

 

 

 

 

 
Dekorasyon

 
Havaya asılı duran kitapların üzerine partinizin temasıyla ilgili yazılar yazarak ya da resimler çizerek partinizi renklendirebilirsiniz.


 

 


 

Mumlar


 

Kullanmadığınız bardakları kitaplardan sayfalarla kaplayarak basit ve şık mumluklar elde edebilir ve partinizi güzelleştirebilirsiniz.

 


 

Çerçeve 

Çerçeve olarak kullandığınız kitaba, partinizin temasıyla ilgili resimler yerleştirebilir daha sonra çerçevenizi evinizde de kullanabilirsiniz.


 


Masa numarası

 
Partinizin temasına uygun kapaklı kitapları, masa numarasını yerleştirmek için kullanabilirsiniz!

 


 

 

Kütüphane fişiKütüphane fişleri, konuklarınızın oturacakları yeri bulmaları için kullanabilirsiniz.


 
Şekerleme

 

 

Konuklarınıza ikram edeceğiniz şekerlemeleri, kitap sayfalarından yapacağınız hunilerle verebilirsiniz.

 


 

 

Fotoğraf

 

Fotoğrafsız parti olur mu? Düğün, nişan ya da kutlamalarınızdan geriye hatıra kalacak fotoğraflar için kitaplıkları ya da kitapların önünce poz verin!

 

 


 

Vazo
Sayfaları kenarlarından pay bırakarak kesin ve içine parti temanıza uygun renkteki çiçeklerden yerleştirin.

 


 

 

Ziyaretçi defteri

 

Sizin hakkınızda güzel sözler yazmak isteyen konuklarınızı defter ve kalem yerine kullanacağınız daktilo ile şaşırtın!

 

 

 

 


 

Kitap sayfalarından süsler

 

Kitap sayfalarını kullanarak yapacağınız süsler, hem partinizin dekorasyonunu tamamlayacak hem de çok ilgi çekecekler.Yine kitap sayfalarından yapacağınız süslemeleri tatlı standınızda kullanabilirsiniz.

 


 


 


Buket

 

Eğer nişan ya da düğün partisi organize ediyorsanız gelin için kitap sayfalarından yapılmış bir buket hazırlamayı unutmayın!

Hazırladığınız çiçekleri büyük gün geldiğinde gerçek çiçeklerle birlikte de kullanabilirsiniz.

 
 

 

Renk
Partinizin tek renk teması varsa tüm kitapları kaplayın! Beyaz, yeşil, mor... Karar size kalmış!
 


Masa örtüsü

 

 

Kitap sayfalarından yapılmış runner (masa örtüsü) partinizin en ilgi çekici detayı olacak.
 

 

Sandalye süsleme

 

Kitap sayfalarından yapılmış sandalyelere oturmaya kıyamayacaksınız.

 


 

 

Peçetelik

 

 

Kitap sayfaları ile yapabileceğiniz o kadar çok şey var ki! Bunlardan biri de peçetelik. Kitabınızdan bir sayfa koparın ve peçetenin etrafına sarın!

 


 

 

Pasta

 

 

Her yer kitap sayfaları, ayraçlar ve kütüphane fişleri ile süslüyken sade bir pasta ile partinizi tamamlamak olmaz. Kitap sayfaları ile süslü pastanız, konuklarınızın iştahını kabartacak!


Yorumlar

Yorum Gönder

Yeni yorum gönder

Diğer Dosya Yazıları

1977 doğumlu bir şair Eren Safi. Şimdilik yayınlanmış iki şiir kitabı var: Kamaşır ve Twitter Tepesindeki Okçular. Kamaşır toplamında yer alan Mürşidim Kocakarı ve Bir Kişi Bomba şiirleri öznel şiirler sayılabilir.

Nasreddin Hoca, Beylikler devri Anadolu’sunun en bilge karakterlerinden birisi. Ona izafe edilen fıkralar yediden yetmişe hemen herkesin neşe kaynağı, aynı zamanda tasavvufi felsefi manalar da içeren bu fıkralar hem güldüren hem de düşündürüp ders veren türden.

Kitapların dünyasına yaptığımız yolculukları düşünmeye başlayalım. Önce kitapların oluşma sürecini sanki ilk defa öğreniyormuşuz gibi hatırlamamız iyi olabilir. Zihnimizde beliren düşünceler olgunlaşınca onları harflerle kelimelere dönüştürürüz. Kelimeler sözcükler halinde ağzımızdan dökülür, uzun bir konuşma halini alır.

İran edebiyatında ve özellikle İran şiirinde, erkek egemenliğine karşı kadın rüzgârını ilk estiren şairin sinemaya giriş macerasının ilk perdesi, iki arkadaşı tarafından bir partide İran sinema dehasına önerilmesiyle başlar. Bu sabit fikirli, dik başlı ve dahi adam, hakkında pek de iyi şeyler konuşulmayan bir kadını işe alırken tereddüt eder ve bu tereddüdünden iş arkadaşına söz eder.

Fatih Balkış’ın adı okura yabancı gelmeyecektir. Fars, Yerçekimi ve Baht Dönüşü kitapları Can Yayınları tarafından basılan romancı, dört yıllık bir aradan sonra dördüncü romanını da çıkardı. Bugüne dek hep iyi işlerle karşımıza çıkan Kafka Kitap’ın, ilk Türkçe edebiyat örneklerinden biri olarak sunuldu Karaçam Ormanı’nda.

Kulis

Dünyasizlar: Post Modern Bi̇r Harut İle Marut Masali

ŞahaneBirKitap

“Aşk hata yapabilen Tanrı’sı olan bir din yaratmaktır” diyor Borges. Peki ya bu aşk hata yapabilen tanrıların doluştuğu bir topluluk yarattıysa? Öyle ki toplum bir nevi âşıklar ve âşık olunanların bir aradalığı veya onlardan fazlası olamaz mı? Sosyolojik problemler öncelikle kronolojik bir seyir ile araştırır nesnesini. Bereket versin ki aşk zikredilmez teorilerin çoğunluğunda.

Editörden

Seneler önce başka başka vesilelerle tanıdığım ve içindeki şiir söyleme gücüne hayran kaldığım Didem Madak şöyle diyor bir şiirinde:

 

Vasiyetimdir Dalgınlığınıza gelmek istiyorum Ve kaybolmak o dalgınlıkta