Sabitfikir
Künye | Yazarlar | Giriş Yap
sabitfikir - dergi

Dosya


Dosya

Lego'nun ürettiği bu Hogwarts setinin içine girip orada yaşamak isteyebilirsiniz!
Toplam oy: 10

Temmuz sayımızdaki Harry Potter dosyasına göz attıysanız, serinin ilk kitabının bundan tam 21 yıl önce, 1997 yazında çıktığını biliyorsunuzdur. J.K. Rowling’in serisiyle birlikte büyüyen kuşak şimdi genç yetişkinlik çağını yaşasa da, romanların büyülü evrenini onlara yeniden yaşatacak her türlü deneyime karşı pek çoğu ilk günkü kadar iştahlı.


Bazılarımız için çocukluğun oyun odalarını aşarak yaratıcı bir hobiyle eş anlamlı olan Lego, Harry Potter ilhamlı setlerine bir yenisini ekledi ve bu şimdiye kadar piyasaya sürdükleri en muazzam şeylerden biri olabilir!

 

 

Lego parçalarıyla Hogwarts’ın hayli başarılı bir kopyasını oluşturabildiğiniz ve bazı sahnelerin modellerini kurabildiğiniz bu sette, detaylara verilen önem serinin hayranlarını mutlu edecek cinsten.

 

 Yıllarını Hogwarts’tan gelecek mektubu bekleyerek geçirenler, umutlarını kaybetmeyip azimle bekleyişi sürdürürken, tam 6.020 parçadan oluşan bu muhteşem şatoyu oluşturmak için işe koyulabilirler!

 

 

 

 

 

 


 

 

 

Kaynak: Bookstr

 

 

Yorumlar

Yorum Gönder

Yeni yorum gönder

Diğer Dosya Yazıları

SİNEMA EDEBİYATTAN VAZGEÇEMİYOR

 

Bir yazarın bilinmezlikle örtülü olması, geriye tek bir eser bırakması onu anmak için herhangi bir sebebimiz olmadığı anlamına geliyor mu?

 

J.D. Salinger’ın 100. Doğum Günü

 

İsveç Akademisi tarafından 1901 yılından başlayarak verilen Nobel Edebiyat Ödülü’nün, bu yıl akademinin içerisinde ortaya çıkan taciz, görevi kötüye kullanma iddiaları ve son yıllarda sürekli hale gelen sızıntılar sebep gösterilerek verilmeyeceği açıklandı.

Sonbahar her nedense pek çok açıdan yeni başlangıçların mevsimi oluyor. Belki de okul çağından kalan bir alışkanlıkla, eylül ayı, hayatımızdaki çarkların yeniden dönmeye başlaması anlamına geliyor. Uzun ya da kısa bir yaz tatilin sonunda, belki yeni kurumlarda belki eski kurumlarda eğitim, iş yeniden yoğunlaşıyor.

Söyleşi

Kutlukhan Kutlu ile söyleşi

 

ŞahaneBirKitap

Hayal edin. Bir mutluluk ve özgürlük hayali olsun ama bu. Bireysel, hatta bencilce isteklerinizi de kapsasın, tüm dünyayı ve insanlığı da içine alsın. Geleceğe dikin gözünüzü, tüm tarihi, geçmişi, mitleri, efsaneleri, masalları da koyun çantanıza. Sıkıcı olmayı unutun ama, eğlenceli, alaycı, neşeli, uçucu bir hayal dünyası kurun...

FikriSabit

Fikri Sabit, Ursula K. Le Guin'le aynı fikirdedir ey okur, edebiyat her zaman küçük bir kalabalığın ilgisini çeker, geriye kalan, kitlesel olan her şey doğası gereği poptur, piyasadır.

Geçtiğimiz hafta iki edebiyat dergisi –İzafi Dergisi ile Sarnıç Öykü-, kapandığını açıkladı arka arkaya. Hemen hemen aynı anda gelen bu iki haberin, bizim edebiyat ortamımız için bir haber değeri yok, maalesef. Ne de olsa edebiyat dergisi dediğimiz, kısacık bir ömre daha doğarken hapsolmuş, solgun bir heves demek bu ülke topraklarında. Bunda hepimiz hemfikiriz.