Sabitfikir
Künye | Yazarlar | Giriş Yap
sabitfikir - dergi

Haber

Haber

Orhan Kemal ölümünün 49. yılında anılıyorToplam oy: 7

 

 

 

Toplumcu-gerçekçi edebiyatımızın büyük ustası Orhan Kemal ölümünün 49. yılında Orhan Kemal Kültür Merkezi tarafından gerçekleşecek bir törenle anılıyor. 31 Mayıs Cuma günü Orhan Kemal Kültür Merkezi'nde düzenlenecek törende ayrıca “Sus Barbatus” romanıyla 48. Orhan Kemal Roman Armağanı’nı kazanan Faruk Duman’a da ödülü verilecek. Programda Işık Öğütçü “Ölümünün 49. Yılında Orhan Kemal”, Ece Ataer “Bendeki Orhan Kemal”, Seray Şahiner “Orhan Kemal’in Güzel İnsanları”, Aydın Ilgaz “Orhan Kemal Rıfat Ilgaz Anılar”, Ekrem Ataer “Orhan Kemal’den Şiirler”, Tahir Şilkan “Edebiyatımızda Orhan Kemal”, Çimen G. Erkol “Faruk Duman’ın Edebiyat Dünyası” başlıklı konuşmalarla yazarı anacaklar.

 

 

 

Yorumlar

Yorum Gönder

Yeni yorum gönder

Diğer Haber Yazıları

Kulis

Gülenay Börekçi İntihal mi, Esinlenme mi? ''Ben bu kitabı daha önce okumuştum!''

ŞahaneBirKitap

“Tıp gerçek bir kütüphanedir, ama doğru biçimde okunması gerekir” cümlesinden yola çıkan Kütüphanedeki Beden, Charles Dickens’tan Franz Kafka’ya, Virginia Woolf’tan Susan Sontag’a, John Berger’dan Oliver Sacks’e uzanan bir yelpazeyle zenginleşen, tıbbın toplumsal tarihini edebiyat aracılığıyla aydınlatan bir antoloji.

Editörden

 

Günümüz İngiliz romancılarından Ian McEwan’ın Soğuk Savaş döneminin “edebiyat cephesi”ni anlattığı ilginç bir romanı var; Bir Parmak Bal. Ülkemizde de yayınlanan roman bir anlamda birbirine benzemeyen üç ilgi çekici konuyu garip bir kurgu etrafında bir araya getiriyor: Gizli servis, edebiyat ve aşk.