Sabitfikir
Künye | Yazarlar | Giriş Yap
sabitfikir - dergi


Yazarlar


İsmail Gezgin

Ege Üniversitesi Klasik Arkeoloji bölümünde lisans, yüksek lisans ve doktorasını tamamladı. Anadolu’nun değişik yerlerinde pek çok arkeolojik çalışmaya katıldı. Ege Üniversitesi Çeşme Turizm ve Otelcilik Yüksekokulu’nda öğretim üyesi olarak görev yapmakta.

Yayımlanmış kitapları: Aynadaki Herodotos (2004-Güncel Yayıncılık), Mitos ve Logos (2004-Güncel Yayıncılık), Alacaat’tan Alaçatı’ya (2007-Sel Yayıncılık), Masalların Şifresi (2007-Sel Yayıncılık), Arkaik ve Klasik Dönemde Batı Anadolu (2007-Detay Yayıncılık), Sanatın Mitolojisi (2008-Sel Yayıncılık), Kültürlenme Sürecinin Mitik Kahramanı:Gılgamış (2009-Alfa Kitap), Tarih Boyunca Çeşme (2009-Şenocak Yayınları), Antik Yunan ve Roma Sanatında Cinsellik ve Erotizm (2010-Alfa Kitap), Fallusun Arkeolojisi (2012-Sel Yayıncılık).

Metro Gastro, Psikeart, Memlekent  dergilerinde yazmaya devam ediyor.

Tüm Yazıları

“Mutluluk, güzellik ve esenlik elde etmek için kişinin sadece
reklamı yapılan ürünlerde cisimleşen doğal mükemmelliği
satın alması gerekir. Bu mit etrafında yeni pazarlar geliştirilip;
yeni yaşam ve tüketim biçimleri yaratılıyor.”
A.    Melucci



Söyleşi

Gülenay Görekçi

 

ŞahaneBirKitap

Hayal edin. Bir mutluluk ve özgürlük hayali olsun ama bu. Bireysel, hatta bencilce isteklerinizi de kapsasın, tüm dünyayı ve insanlığı da içine alsın. Geleceğe dikin gözünüzü, tüm tarihi, geçmişi, mitleri, efsaneleri, masalları da koyun çantanıza. Sıkıcı olmayı unutun ama, eğlenceli, alaycı, neşeli, uçucu bir hayal dünyası kurun...

FikriSabit

Fikri Sabit, Ursula K. Le Guin'le aynı fikirdedir ey okur, edebiyat her zaman küçük bir kalabalığın ilgisini çeker, geriye kalan, kitlesel olan her şey doğası gereği poptur, piyasadır.

Geçtiğimiz hafta iki edebiyat dergisi –İzafi Dergisi ile Sarnıç Öykü-, kapandığını açıkladı arka arkaya. Hemen hemen aynı anda gelen bu iki haberin, bizim edebiyat ortamımız için bir haber değeri yok, maalesef. Ne de olsa edebiyat dergisi dediğimiz, kısacık bir ömre daha doğarken hapsolmuş, solgun bir heves demek bu ülke topraklarında. Bunda hepimiz hemfikiriz.