Sabitfikir
Künye | Yazarlar | Giriş Yap

Haber

Haber

Tennessee Williams’ın Arzu Tramvayı Sahnesinde KazaToplam oy: 595

Tennessee Williams’ın Arzu Tramvayı oyununun Sydney’de sahnelenmesi sırasında Oscar’lı oyuncu Cate Blanchett başından yaralandı. Stanley’i oynayan rol arkadaşı Joel Edgerton elindeki radyoyu pencereden dışarı fırlatması gerekirken Blanche rolündeki Blanchett’in başına attı. Darbeyle yere düşen Blanchett ayağa kalkıp oyuna devam etti ama başından kan sızmaya başlayınca kulise geçmek zorunda kaldı.

Güçlü ve ince kalem Tennesse Williams’ın en ünlü eseri olan Arzu Tramvayı (A Streetcar Named Desire), Esin Damcı ve Nilüfer Karakullukçu’nun yeni çevirisiyle, geçtiğimiz günlerde İmge Kitabevi tarafından basıldı.

Yorumlar

Yorum Gönder

Yeni yorum gönder

Diğer Haber Yazıları

Dünyanın en büyük kültürel ve sosyal etkinliklerinin başında gelen Frankfurt Kitap Fuarı bu yıl “Dünyayı hareket ettiren fikirler” sloganıyla açıldı. Sektörün buluşma noktası olarak değerlendirilen fuarda dünyaca ünlü yazarlar, çok satan büyük isimler, yayıncılar, gazeteciler, yazar menajerleri, edebiyat ajanları, edebiyat dünyasının büyük isimleri ve edebiyat tutkunları bir araya geliyor.

Hollywood’un büyük ismi Quentin Tarantino geçtiğimiz ay vizyona giren 9. filmi Once Upon a Time in Hollywood üzerine konuştuğu bir söyleşide, şu sıralar bir roman üzerine çalıştığını söyledi. 10. filmiyle yönetmenliğe veda edeceğini açıklayan yönetmen şimdilik yeni bir film üzerine çalışmayı rafa kaldırmış durumda.

Kulis

Yunus Emre Tozal: Chicago’nun kütüphaneleri

ŞahaneBirKitap

Prof. Dr. Yaşar Çoruhlu’nun Türk Sanatında Hayvan Sembolizmi Ötüken Neşriyat tarafından yayımlanan 3. baskısıyla okurlarla buluştu. Bu baskıyı öncekilerinden ayıran en önemli fark, bu kez eserin iki cilt halinde ve genişletilmiş şekliyle yayınlanması. Uzun süre alanındaki tek kaynak olan bu kitap tartışmasız biçimde hâlâ alanındaki en önemli eser olma özelliğini koruyor.

 

Editörden

Kadın kahramanlar içinde bazıları var ki, yıllar önce okumuş olmama rağmen halen onların hayatlarını merak ederim. Her okuyuşta farklı bir keşif, yeni bir detay, daha önce hiç fark etmediğim bir ayrıntı dikkatimi çeker ve buna şaşırır dururum. Eskiden okuduğum bir romana dönmek, eski bir arkadaşıma merhaba demeye benzer.